петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 99
home Познати

Бијонсе пееше на свадбата на ќерката на најбогатиот човек во Индија

Бијонсе пееше на свадбата на ќерката на најбогатиот човек во Индија

Американската пејачка Бијонсе настапи на прослава што беше дел од раскошните свечености за најекстравагантната свадба во Индија.

Иша Амбани, ќерката на најбогатиот човек во Индија, неделава прави свадба со Ананд Пирамал, син на уште еден индиски милијардер.

Бијонсе е само една од многуте славни личности кои беа поканети на свадбата, како изведувачи и како гости.

Минатиот викенд Иша беше деверица на свадбата на индиската актерка и поранешна мисица Пријанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас. Двајцата веќе се дојдени на предсвадбените прослави за нејзината венчавка.

Embedded video

Filmfare

@filmfare

.@priyankachopra shakes a leg on Desi Girl at and ’s pre-wedding bash.

509

93 people are talking about this

Најнови вести