сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Бијонсе како Ким Кардашијан: Буквално го „сруши“ интернетот со фотографијата на коњ, атрибутите ги покри со дијаманти (ФОТО)

Бијонсе како Ким Кардашијан: Буквално го „сруши“ интернетот со фотографијата на коњ, атрибутите ги покри со дијаманти (ФОТО)

Светската поп икона Бијонсе вчера ги изненади своите следбеници со фотографија на која позира речиси гола, што ќе биде уметничка фотографија која ќе го краси „наслонот“ издание на нејзиниот седми студиски албум.

Бијонсе позирала речиси гола на коњ, а интимните делови ги прекрила со појас обложен со дијаманти.

Во преден план секако беа нејзините завидни атрибути, а на прв поглед многумина потсетува на Ким Кардашијан.

„Луѓе, дали е оваа Ким“, „Какви атрибути, кралицата ги покри со дијаманти“, „Ти си брутална Ким“, се дел од коментарите.

Таа им се обрати на своите следбеници во објава под фотографиите.

– Создавањето на овој албум ми овозможи место да сонувам и да најдам бегство во ужасните времиња за светот. Ми овозможи да се чувствувам слободна и авантуристичка во време кога другото малку се движеше“, напиша таа. „Мојата намера беше да создадам безбедно место, место без осудување. Место каде што ќе бидам ослободен од перфекционизам и премногу размислување. Место за врескање, ослободување, слобода. Тоа беше прекрасно патување за истражување. Се надевам дека ќе најдете радост во оваа музика. Се надевам дека ќе ве инспирира да се движите. Ха! И да се чувствувате уникатно, силно и секси како што сте“.

Коронавирус