понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 123
home Познати

Бијонсе и Џеј Зи ја прославија годишнината на уникатен начин, погледнете како и каде (ФОТО)

Бијонсе и Џеј Зи ја прославија годишнината на уникатен начин, погледнете како и каде (ФОТО)

Бијонсе и Џеј Зи ја прославија својата 10-та годишнина од свадбата со приватна вечера на покрив на зграда во центарот на Лос Анџелес.

Минатиот месец фановите шпекулираа дека двојката ќе пушти изненадувачки албум на 4 април по повод годишнината. Тие дури посочија дека албумот може да биде вклучен во турнејата „Bey and Jay On the Run II“, која ќе започне на 6 јуни и ќе трае до 4 октомври со 48 концерти во Северна Америка и Европа.

Но, наместо тоа, Hollywood Reporter дозна дека двојката ја прославила својата годишнина, откако го резервирала целиот покрив на „NoMad Hotel“ во Лос Анџелес, кој всушност е новата жешка дестинација во градот.

Хотелот е познат по својата италијанска архитектура и базенот, инспириран од Медитеранот. Зградата располага и со отворен камин, позната како „Orcus Mouth“, сличен на отворениот во градините на Бомарцо во Италија.

loading...

Најнови вести