недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Познати

„Би те задавила со раце, бабо“ – протекоа во јавност скандалозните пораки кои Северина ги испратила на директорката на училиштето

„Би те задавила со раце, бабо“ – протекоа во јавност скандалозните пораки кои Северина ги испратила на директорката на училиштето

Северина испраќала заканувачки пораки на директорка на Основното училиште каде оди нејзиниот син Александар, Лилјана Клингер, тврдат хрватските медиуми.

Имено, како што пишуваат медиумите, директорката случајот го пријавила во полиција, а потоа го известила и МВР дека полицијата не превземала ништо по нејзините пријави.

„Сериозно се плашам за својата безбедност, ве молам да ми помогнете, па наместо опомена за госпоѓата, да мора да испраќате телеграма за сочуство“ – порачала директорката.

Хрватските медиуми објавија заканувачки пораки кои Северина ги испраќала на директорката.

„Би те задавила со раце, бабо“, „Стара гадна бабо“ , „Ќе седиш и ќе трепериш, како што треперев јас кога ми го малтретираше детето“ – ова се само дел од пораките кои Северина ги праќала на Лилјана.

Најнови вести

Локални избори 2021