сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 54
home Познати

Безобразно и дрско: Водителот Ивановиќ со оваа изјава ги навреди Македонците (ВИДЕО)

Безобразно и дрско: Водителот Ивановиќ со оваа изјава ги навреди Македонците (ВИДЕО)

Водителот на српското шоу „Вечер со Иван Ивановиќ“ во последната емисија упати тешка навреда за Македонија и за македонскиот народ.

За Ивановиќ, очигледно, во Македонија живеат само Албанци.

Јасно е дека со ова водителот сака да го изрази револтот што од Македонија не беше доделен ниту еден поен на Евровизија за Србија.

Но, морал да најде поинаков начин да го покаже тоа.

Коронавирус