понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Безбедносните камери го уловија додека краде: Уапсен познатиот фолкер! (ВИДЕО)

Безбедносните камери го уловија додека краде: Уапсен познатиот фолкер! (ВИДЕО)

Пејачот не го интересирало тоа што безбедносните камери цело време снимаат.

Пејачот Сејо Калач уапсен беше на 25 март минатата година. Тој е уловен на бензиска пумпа во Хрватска како краде мобилен телефон. До кражбата дошло откако купувачот пред него го спуштил телефонот за да ја платки сметката и истиот го заборавил на самата каса.

Сето тоа е фатено од страна на безбедносната камера, а Сејо после тоа си продолжил редовно со своите настапи, но непрепознатлив. Имено, тој повеќе долга коса, и не се појавува често во јавноста.

Инаку, овој настан се случил во 2018 година, но видео снимката светлоста на денот ја доживеа токму сега!

ЕУРО 2020

Македонија