петок, 30. септември 2022. Вести денес: 141
home Познати

Без шминка и фотошоп: Таа и во вакво издание примамува воздишки (ФОТО)

Од „Vogue“ Италија, велат дека за прв пат во историјата на списанието се појавува на нивната насловна некој без шминка и без фризураа. Жизел ја избра облеката што ја носеше за време на нејзиното фотографирање.
Без шминка и фотошоп: Таа и во вакво издание примамува воздишки (ФОТО)

Убавицата Жизел Бундхен се фотографираше за италијанското издание на списанието „Vogue“ без шминка и без средена фризура.

Светски познатиот модел ги отвори своите врати за тимот на списанието и конечно им се заблагодари за совршената работа направена во нејзината Instagram сметка.

Од „Vogue“ Италија, велат дека за прв пат во историјата на списанието се појавува на нивната насловна некој без шминка и без фризураа. Жизел ја избра облеката што ја носеше за време на нејзиното фотографирање.

Не се користело ниту вештачко светло за фотографирање.

Најнови вести

Коронавирус