сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 21
home Познати

Без грам шминка: Актерката блесна на црвениот килим (ФОТО)

Без грам шминка: Актерката блесна на црвениот килим (ФОТО)

Англиската актерка Тилда Свинтон на 72. отворање на Филмскиот фестивал во Кан дојде без речиси грам шминка, само со сјај на устата.

Педесет и осумгодишната актерка од светските медиуми доби многу комплименти и за изборот на облеката.

 

Коронавирус