среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Беше згодната модна икона Кери Бредшо во омилената женска серија: Како изгледа денес 55-годишната актерката? (ФОТО)

Беше згодната модна икона Кери Бредшо во омилената женска серија: Како изгледа денес 55-годишната актерката? (ФОТО)

Сара Џесика Паркер носи многу етикети – од талентирана актерка, преку иконската улога на Кери во „Сексот и градот“ до модна икона. Нејзините обожаватели понекогаш забораваат и дека е и среќна сопруга и мајка.

Иако пред години таа и нејзиниот сопруг Метју Бродрик претрпеа криза во нивниот брак, денес тие се повеќе од среќни заедно и уживаат со своите три деца.

Тенката линија и лицето без брчки ја воодушеви публиката ширум светот, бидејќи Сара со години се грижи за својот изглед и здравствена состојба.

Црниот едноделен костим за капење ги истакна атрибутите, но во исто време беше и многу суптилен.

Иако се обидува да ја зачува својата интимност, овие фотографии завршија на порталите.

Она што многумина забележаа е дека актерката не ја бојадисува косата многу често, па сивата коса е забележлива.

 

Коронавирус