понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 163
home Познати

Беше учесничка во „Големиот Брат“: И ја ампутираа ногата поради пеколната болест, а татко и ја избрка од дома- еве како изгледа денес

Беше учесничка во „Големиот Брат“: И ја ампутираа ногата поради пеколната болест, а татко и ја избрка од дома- еве како изгледа денес

Татјана Јованчевиќ многумина ја паметат по учеството во реалното шоу „Големиот брат“ во кое учествуваше пред 10 години.

Вниманието во јавноста таа го привлече поради болеста на 23 години кога и била и ампутирана ногата, а седум години подоцна преживеа вистински пекол.

Имено таа во 1996 година останала без својата нога откако и дијагностицирале тумор во коленото.

Нејзината мајка за време на нејзиното учество во реалното шоу раскажа и страшни детали за нејзиното детство.

Како што Гордана тогаш раскажала нејзината ќерка Татјана на 16 години била чувана три месеци во подрум од страна на нејзините баба и дедо, а потоа успеала да избега.

Од друга страна нејзиниот татко за кого таа и нејзината мајка тврдеа дека ги избркал на улица во 2009 велеше дека тоа се измислици.

Татјана денеска работи во козметички салон, но и понатаму жали за пропуштените работи во животот.

-Пред 27 години добив лента за најубава девојка, Мис Босна и Херцеговина со само 16 години. Требаше да излезам на избор за Мис Југославија во септември истата година, ги одбив, одбив и една модна куќа, раскажува таа и додава дека животот и се распаднал откако стапнала во Белград.

Се вратив од распустот од кај баба ми и дедо ми и одеднаш започна да ми се крши животот. Татко ми најде некоја жена која веќе беше во брак, му се всели зло во станот, а мене ме избрка на улица поради неа, бев вишок. Секој ја бира својата судбина, а јас бев глупа, бидејќи не избрав да одам по другиот пат. Добив и втора задача, борба со пеколна болест и тумор, останав без дел од моето тело, раскажува таа на својот Фејсбук профил.