вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Познати

Беше убавата Жаде која ја освои публиката во Македонија: Погледнете како изгледа актерката 20 години подоцна (ФОТО)

Беше убавата Жаде која ја освои публиката во Македонија: Погледнете како изгледа актерката 20 години подоцна (ФОТО)

Убавата Џована Антонели ја глумеше главната женска улога во серијата „Клон“ која во Македонија беше вистински хит, а токму таа беше една од главните причини зошто многу мажи почнаа да гледаат бразилски серии.

Таа денес има 45 години и изгледа прекрасно. Во Бразил таа важи за една од најубавите и најталентираните актерки.

Серијата „Клон“ е снимена во 2001-ва година кога Џована имала само 25 години.

Погледнете како изгледа денес, 20 години откако ја играше улогата на Жаде.

Најнови вести

Коронавирус