вторник, 28. март 2023. Вести денес: 102
home Познати

Беше слатката актерка од „Сексот и градот“, но сега прозборе за паѓањето на косата и алкохолот: Каков живот живее Шарлот денес?

Беше слатката актерка од „Сексот и градот“, но сега прозборе за паѓањето на косата и алкохолот: Каков живот живее Шарлот денес?

Актерката Кристин Дејвис е најпозната по улогата на Шарлот во серијалот „Сексот и градот“. Улогата на слатка и симпатична девојка која копнее по вистинска љубов ја донесе славата. Со големиот успех, за жал, дојде и голем стрес за Дејвис.

За прв пат по толку многу години, Кристин зборуваше за животот по серијата и филмовите „Сексот и градот“ и за тоа како почна да ја губи косата.

-Јас не се грижев на почетокот, но кога требаше да одам на важен настан, си помислував „каде е мојата коса?“, рече Кристин.

Актерката признала дека луѓето кои работеле на серијалот „Сексот и градот“ вложиле многу труд за да ја направат нејзината коса да изгледа бујна и густа. Постојаниот третман на коса на долг рок се покажа како голема грешка за актерката.

-Мојата коса отсекогаш била проблематична. Знам дека луѓето со тенка коса не можат да разберат зошто густата коса е проблем и тоа е проблем затоа што е тешко да се совлада. Професионалците го направија тоа чудо, додаде таа.

По снимањето на серијалот, имаше постојан и долготраен стресен период за актерката и славното прашање – што сега и која улога треба да ја прифати?

 

View this post on Instagram

 

#tbt Always fun with @brianbowensmith ? ?

A post shared by iamkristindavis (@iamkristindavis) on

За време на емитувањето на серијалот и промоцијата на двата филма, Кристин често беше на телевизија и интервјуа, иако за себе не сакаше таков живот. Потоа таа се смени сè. Реши да има тивок живот надвор од Холивуд и избегнуваше големи настани затоа што како 20-годишно девојче имала сериозни проблеми со алкохолот и во една прилика признала дека потклекнала понекогаш, но никогаш не му се вратила.

Таа доби ангажман на Бродвеј на почетокот на 2012-та година и е многу задоволна од кариерата што успеа да ја продолжи во театар. Филмската и сериската понуда не пристигнаа заради славното проклетство кога измислен лик од одреден формат ќе започне да се одолговлекува на актерот до крајот на животот.

Кристин ја посвои ќерката на Геми Роуз Дејвис во 2011-та година. Не се омажи и го изгради животот што го сакаше за себе. Шарлот се смени на подобро и го зголеми квалитетот на нејзиниот живот.

 

View this post on Instagram

 

#tbt to a super fun day ?? Make up @genevieveherr Hair ! @enzoangileri Styling @elizabethstewart1 ? @russelljames

A post shared by iamkristindavis (@iamkristindavis) on

loading...

Најнови вести