сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 52
home Познати

Беше планетарна сензација на Мундијалот во Јужна Африка – кога денес ќе ја видите во танга ќе ја запаметите за целиот живот (ФОТО)

Беше планетарна сензација на Мундијалот во Јужна Африка – кога денес ќе ја видите во танга ќе ја запаметите за целиот живот (ФОТО)

Малкумина се оние кои не се сеќаваат на Лариса Рикелме од Парагвај која беше една од најпопуларните навивачки на Мундијалот во Јужна Африка.

По мундијалот стана една од најбараните личности на Гугл и социјалните мрежи, а нејзините фотографии се споделуваа масовно низ целиот свет преку интернет.

Многумина во тоа време започнаа да навиваат за Парагвај, бидејќи од меч на меч се појавуваа нови и нови нејзини фотографии во провокативно издание, особено режисерите ја даваа и во преден план на видео бимовите на стадионите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

Планетарната нејзина популарност ја искористи да заработи пари, па се појави на насловната страница на ПлејБој, како и стана заштитно лице на многу брендови кои се уште ги рекламира.

Таа 11 години подоцна, денес живее на сметка на нејзиното појавување на Мундијалот, а често објавува и провокативни фотографии во бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

Фотографиите во костими за капење и долна облека често предизвикуваат и лавина на коментари на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme)

Коронавирус