вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 216
home Познати

Беше омилена пејачка во „Операција триумф“ – родителите ја спасиле да не си го одземе животот, а денес има неверојатна трансформација

Беше омилена пејачка во  „Операција триумф“ – родителите ја спасиле да не си го одземе животот, а денес има неверојатна трансформација

Речиси нема човек кој не се сеќава на музичкото шоу „Операција триумф“ од 2008-та година, а во него учествуваше и македонскиот пејач Александар Белов.

Меѓу младите таленти најпозната беше и Милица Мајсторовиќ која се извојуваше со својот глас и убавина.

По завршувањето на шоуто таа пеењето го замени со актерството, по што ја заврши академијата на уметноста, во меѓувреме медиумите во тоа време пишуваа дека имала и обид за самоубиство откако се напила големо количество на лекови.

-Интересно е што како некој работи се забележуваат откако ќе се случат, бидејќи јас и порано пишував слични пораки кога бев нервозна, но тогаш никој не реагираше. Да сакав да се убијам би се убила и во трезвена ситуација, тој ден се напив повеќе алкохол и многу лесно други работи ви паѓаат на памет. Бев многу нервозна тој ден, го искршив дури мобилниот телефон и се напив две, три таблети комбинирано со алкохолот, а при тоа боледувам од анемија и организмот ми е многу исцрпен. Родителите ме најдоа како лежам во тоалетот, прва ме виде мајка ми и ме крена, но не бев во ситуација потоа да одговорам што се случило, раскажа во една прилика поранешната пејачка.

Денес актерката освен на професионален план е исполнета и на љубовен и е среќно мажена.

За човекот кој го освоила нејзиното срце се омажила само неколку недели по запросувањето.

Најнови вести

Локални избори 2021