недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 102
home Познати

Беше омилена пејачка на Балканот, ја загуби битката со ракот, а кога ќе ја видите заедничката фотографија со Тоше ќе заплачете (ФОТО)

Беше омилена пејачка на Балканот, ја загуби битката со ракот, а кога ќе ја видите заедничката фотографија со Тоше ќе заплачете (ФОТО)

Пред само неколку месеци босанската пејачка Дона Арес која се прослави во минатото низ целиот Балкан со нејзините хитови не успеа да ја победи битката со ракот и почина на 40 години.

Пејачката Азра Колаковиќ позната како Дона Арес почина во родниот град Бихаќ, по три годишна борба со ракот на грлото на матката.

Доказ дека пејачката не е заборавена е фотографијата која овие денови кружи низ социјалните мрежи каде таа е во друштво на Тоше Проески.

Зад себе и двајцата оставија голем број на хитови, а дел од коментарите се дека „ангелите веќе се на небото“, погледнете.

Коронавирус