среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 159
home Познати

Беше најубавото девојче на светот, а кога ќе видите како изгледа денес ќе се воодушевите (ФОТО)

Беше најубавото девојче на светот, а кога ќе видите како изгледа денес ќе се воодушевите (ФОТО)

Пред 12 години цел свет ги гледаше и се воодушевуваше од фотографиите од 6-годишната Тилан Блондо, која тогаш медиумите ја прогласија за „најубавото девојче на светот“.

 

View this post on Instagram

 

❤️? @sandrinegomezphotography ¡!

A post shared by Thylane ™️ (@thylaneblondeau) on

Малата Тилан, во меѓувреме, порасна и стана полнолетна прекрасна девојка. Своевремено таа стана модно лице на само 4-годишна возраст, а со десет години веќе позираше за насловната страница на престижното модно списание Vogue.

 

View this post on Instagram

 

#10yearchallenge ? !!! And thanks for 2.9M !!! Ily guys so so much

A post shared by Thylane ™️ (@thylaneblondeau) on

Многумина тогаш беа шокирани од фотографијата и целата таа приказна и ситуација ја нарекоа сексуализирање на детето.

Денес Тилан слави 18 роденден и е успешна манекенка, иако многу луѓе коментираа дека нејзините родители му го уништуваат животот на детето со тоа што дозволуваат да живее како модел од најраните детски години.

 

View this post on Instagram

 

You guys thank u so much for all the birthday wishes, I’m finally 18 !!!!! I am So grateful for everything that happened in my life, so grateful for all the people that I met , that supports me everyday, who believes in me and who cares about me .❤ I want to thanks all of my fans from all over the world who supports me everyday I want to thanks my amazing agency @imgmodels , that I treat like my second family I want to thank @chapuyc l who was the first person to ever believe in me , and trust me no matter what happened Thanks To all the people I worked with who always treated me like a little princesse and trusted me ? And I want to thank my amazing family and friends who I know will always have my back no matter what , thanks to my mom for this amazing life she brang me in. I want to also thank my lil brother my stepfather , and my boyfriend who makes me happy everyday 🙂 I love u guys so much thank you for everything (( ? finally major in France ?))

A post shared by Thylane ™️ (@thylaneblondeau) on

Ќерка е на познатата француска телевизиска водителка Вероник Лубри и фудбалерот Патрик Блондо. Фотографиите од нејзиниот Инстаграм профил покажуваат дека таа, од своевремено „најубавото девојче на светот“, порасна во прекрасна убавица и една од најубавите жени на светот.

Иако има само 18 години, одамна живее самостојно. Освен градењето и одржувањето на успешна манекенска кариера, младата Тилан започна и сопствен бизнис со облека. На Инстаграм има 3 милиони следбеници, а досега има учествувано на престижни модни ревии од сите најголеми светски модни брендови.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Thylane ™️ (@thylaneblondeau) on

Најнови вести

Коронавирус