сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 106
home Познати

Беше најубава жена во светот, денес изгледа страшно: Анџелина Џоли има само 40 килограми и последици од стрес (ФОТО)

Беше најубава жена во светот, денес изгледа страшно: Анџелина Џоли има само 40 килограми и последици од стрес (ФОТО)

Нејзиниот изглед е страшен, холивудска ѕвезда Анџелина Џоли се придржува на  „луда“ диета и сега има само 40 килограми.

Мегапопуларната актерка не може да се препознае. Иако во последните десетина години важи за една од најубавите жени на светот Анџелина Џоли  во последно време драстично го променила стилот на живот и начинот на исхрана што остава траг и на нејзиниот изглед.

Поради необичниот начин на исхрана Џоли загубила десетици килограми.

Холивудската ѕвезда ја загрижи јавноста откако се појавија информации дека нема повеќе од 40 килограми на висината од 169 сантиметри.

Таа тврди дека ослабела поради стрес, како и поради лошите случувања на приватен план.

Коронавирус