петок, 20. мај 2022. Вести денес: 67
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

home Познати

Беше најубава актерка во Југославија: Денес има 66 години и уште остава без здив кога позира во бикини (ФОТО)

Беше најубава актерка во Југославија: Денес има 66 години и уште остава без здив кога позира во бикини (ФОТО)

Легендарната актерка Даница Максимовиќ повторно ја воодушеви јавноста на Балканот.

Убавата актерка уште еднаш на социјалните мрежи покажа дека и во седмата деценија од животот нема проблем да позира во костим за капење.

Сега популарната актерка која одмара во Црна Гора ја покажа својата става во црно бикини.

Фотките на Даница во бикини експресно добија илјадници лајкови и позитивни коментари.

Инаку, Даница Максимовиќ има 66 години и неколку децении важи за една од најубавите и најатрактивните актерки во екс Југославија.

Најнови вести

Коронавирус