петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 64
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Беше најпознат југословенски пејач, замина пред четири години: Неговата внука со емотивна порака се потсети на неговата смрт (ФОТО)

Беше најпознат југословенски пејач, замина пред четири години:  Неговата внука со емотивна порака се потсети на неговата смрт (ФОТО)

Еден од најпопуларните музичари на просторите на поранешна Југославија беше Кемал Монтено кој почина на денешен ден пред четири години.

По повод неговата смрт се огласи и неговата внука Лора која се присети на својот татко преку социјалните мрежи.

-Се што е грдо да заборавиме, но не иде без тебе животот како да застанал. 21.01.2019. Толку ми фалиш мој најдраг, мој најдобар, мој најсакан. Те сакам многу и понатаму до небото, напиша Лора која сподели и видео од песната „Без тебе“ од нејзиниот дедо.

Најнови вести

Коронавирус