вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Познати

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично (ФОТО)

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично (ФОТО)

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации, па од Монако се упати во Франција.

Музичката ѕвезда на социјалните мрежи се огласуваше и објавуваше фотографии со кои покажа како го поминува времето.

Но, овој пат, српската пејачка ги почести фановите со фотографии во бикини. На нив изгледа одлично за своите години.

 

View this post on Instagram

 

Summer??❤️?

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Инаку, познато е дека Брена редовно тренира, вежба јога и внимава на исхраната, па не ни чудно што со текот на годините не се менува и изгледа витко.

Оваа година во октомври Лепа Брена ќе наполни 60 години.

 

View this post on Instagram

 

Nase putovanje??

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on