сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 110
Во живо

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Познати

Беше најплатена пејачка во Југославија, а поради короната мораше да започне нов бизнис- еве што ќе прави во село Весна Змијанац

Беше најплатена пејачка во Југославија, а поради короната мораше да започне нов бизнис- еве што ќе прави во село Весна Змијанац

Српската пејачка Весна Змијанац која исто така е југословенска музичка ѕвезда започнува нов бизнис.

Имено според српските медиуми таа ќе се занимава со земјоделство, поточно со садење на земјоделски производ на нејзиниот имот на село.

И додека се повеќе може да се слушне дека познатите личности од светот на музиката започнуваат нови бизниси, една од нив е и Весна Змијанац.

Поради пандемијата таа се одлучила да заработува пари на друг начин, а тоа е преку садењето на аронија.

Како што пишуваат српските медиуми, нејзините блиски пријатели ја советувале пејачката нејзиниот голем имот на село да го користи за садење на овој чудотворен производ.

Аронијата инаку е растение од кое се прават сокови, ликери, слатки, џемови како и вина кои се повеќе се бараат на пазарот.

ЕУРО 2020

Македонија