недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Беше најплатен модел, а сега се соблече на 51 година: Изгледот на Карла и денес остава без зборови (ФОТО)

Беше најплатен модел, а сега се соблече на 51 година: Изгледот на Карла и денес остава без зборови (ФОТО)

Светската модна ѕвезда Карла Бруни деновиве е на југот на Франција. Дојде на плажа во светло виолетов фустан, а кога го соблече покажа дека е во топ форма.

51-годишната ѕвезда припаѓа на групата модели за кои се вели дека изгледаа нереално совршено пред неколку децении, и за кои сè уште се зборува.

Погледнете како изгледа жената која на возраст од 19 години започна да работи со мода, соработувајќи со модните куќи Диор, Версаче, Живанши, Шанел… Таа беше меѓу првите 20 најплатени модели во светот со годишна плата од 7,5 милиони долари!

Денес, ќе признаете, изгледа прекрасно во нејзините години. Позгодна е од некои нејзини двојно помлади колешки.

 

Коронавирус