петок, 29. јули 2022. Вести денес: 130
home Познати

„Беше љубоморна како ЃАВОЛ“: Харис Џиновиќ откри тајна за сопругата, а проговори и зошто не го симнува шеширот од глава

„Беше љубоморна како ЃАВОЛ“: Харис Џиновиќ откри тајна за сопругата, а проговори и зошто не го симнува шеширот од глава

Легендарниот пејач на народна музика Харис Џиновиќ е препознатлив по шеширот кој не го симнува.

Сега во емисијата „Премиера“ откри како дошол до идеја да почне да го носи овој моден додаток.

-Првпат ставив шешир кога почнав да пеам циганска музика, за да изгледам поцигански. И остана таму,  изјави Харис Џиновиќ.

Тој е во брак повеќе од две децении, а пејачот сега откри дека неговата сопруга порано била многу љубоморна.

-Па, тоа навистина поминува со текот на времето, но зависи за каква љубомора се работи. Не знам зошто не би и пришле други мажи, ако се добри и културни, зошто да не. А таа е љубоморна, што знам… Знам дека порано беше љубоморна како ѓавол, а сега не знам, изјавил пејачот.

Коронавирус