четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 131
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Познати

Беше Лале во „Наследници“, но сега ја гледаме како Санем во „Романтичарот“, а приватно е жешка танчарка на подиумот (ВИДЕО)

Беше Лале во „Наследници“, но сега ја гледаме како Санем во „Романтичарот“, а приватно е жешка танчарка на подиумот (ВИДЕО)

Во турската комедија „Наследници“ главната улога ја има девојката по име Лале, додека во серијата „Романтичарот“ која започна да се прикажува на ТВ Сител, повторно ја гледаме истата актерка.

И овој пат има главна улога играјќи ја темпераментната Санем Ајдин. Нејзиното вистинско име е Демет Оздемир и има 28 години.

Освен актерската кариера, убавата Турчинка активно се занимава со танц.

Таа се преселува во Истанбул заедно со нејзината мајка и сестра, откако родителите им се разделуваат. Тогаш почнува со часовите по танц и станува се посериозна во намерата тоа да биде нејзина професија.

Потоа, почнува да се појавува во видео спотови и реклами, кои пак и ги носат улогите во неколку турски серии.

Погледнете ја оваа шармантна убавица во едно сосема поинакво светло:

Коронавирус