среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 144
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Беше икона на стилот, а сега со изгледот ги шокираше сите: Каде тргна Сара вака облечена? (ФОТО)

Сара Џесика Паркер во петокот беше дел од филмскиот фестивал во Њујорк. Критичарите велат дека Кери, од серијата, вака облечена не би отишла ни до продавница да си купи цигари.
Беше икона на стилот, а сега со изгледот ги шокираше сите: Каде тргна Сара вака облечена? (ФОТО)

Славната актерка која го освои светот со улогата на Кери Бредшо во „Сексот и градот“, гордо го носи епитетот “стилска, модна икона“.

Сега сите се прашуваат како е можно оваа жена да биде модна икона, кога разочарува со својот изглед.

Сара Џесика Паркер во петокот беше дел од филмскиот фестивал во Њујорк. Критичарите велат дека Кери, од серијата, вака облечена не би отишла ни до продавница да си купи цигари.

Обични фармерки, сива кошула, чизмите кои потсетуваат на високи чорапи… не се знае што е полошо искомбинирано, пишуваат критичарите.

Најмногу им “бодеше очи“ чантата која наликуваше на ранец за планинарење.