четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 191
home Познати

Беше холивудски заводник, а сега е брадест дедо: Подготвен за улогата која сите ја чекаат (ФОТО)

Беше холивудски заводник, а сега е брадест дедо: Подготвен за улогата која сите ја чекаат (ФОТО)

Курт Расел (68) се прошета низ сончевиот Брентвуд со партнерката Голди Хаун (73) и синот Вајат (33), но речиси никој не го препозна поради густата бела брада и косата.

Всушност, актерот се подготовка за новата улога на Дедо Мраз, која Курт очигледно реши да ја одигра што е можно поверно.

Станува збор за продолжение на филмот „Божиќна хроника“. Интересно е што во првото продолжение Баба Мразица ја играше неговата животна партнерка Голди Хоун, но не е познато дали улогата уште еднаш ѝ припадна нејзе.

Неговото срце е сè уште нејзино, а тие се заедно уште од 1983 година. Заедно го имаат синот Вајат, кој е роден во 1986 година. Голди од пропаднатиот брак со Бил Хадсон ја има ќерката Кејт Хадсон, која смета дека нејзин татко е Курт.

Коронавирус