понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Познати

Беше генијален хирург во „Вовед во анатомија“: Кога ќе видите како изгледаше синоќа, нема да можете да го тргнете погледот од неа

Беше генијален хирург во „Вовед во анатомија“: Кога ќе видите како изгледаше синоќа, нема да можете да го тргнете погледот од неа

Го глумеше генијалниот хирург Кристина Јанг во „Вовед во анатомија“.

Шармантната Сандра на доделувањето на Еми наградите, воодушеви со својот изглед.

Во прекрасен долг фустан, креација на „Ралф и Русо“, таа успеа да се издвои од сите кои минаа на црвениот килим.

Од нејзиното длабоко деколте, до прекрасната фигура, едноставноста во убавата коса и шминката – буквално сето ова беше причина фановите да не можат да го тргнат погледот од неа.

Сандра  денес има 47 години, а изгледа речиси исто како на премиерното емитување на славната серија во 2005-та година.

 

 

View this post on Instagram

 

Nominee #SandraOh in #RalphAndRusso for #KillingEve — Click the LINK IN BIO for more #Emmys coverage! #EmmyAwards #Emmys2018

A post shared by Just Jared (@justjared) on

Коронавирус