среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Беше една од најубавите жени во светот, а денес нејзиното лице е тажен потсетник на бројни естетски зафати (ФОТО)

Беше една од најубавите жени во светот, а денес нејзиното лице е тажен потсетник на бројни естетски зафати (ФОТО)

Мелани Грифит беше фатена од фоторепортерите додека беше на прошетка, при штон го покажа лицето без шминка, па излезе на виделина дека има направено бројни естетски процедури.

Грифит беше фотографирана на лежерна прошетка низ Лос Анџелес, облечена во црна комбинација со која ја нагласи својата витка става иако има 64 години, но за жал она што најмногу паѓа во очи е нејзиното изобличено лице.

Мелани некогаш беше позната како една од најубавите актерки во Холивуд и нејзината убавина освои некои од најпосакуваните мажи и сите и се восхитуваа. Но, како што одминуваа годините, таа сакаше да изгледа исто толку младо, па отиде на многу естетски зафати, за што отворено изјавува дека жали денес.

Резултатот од естетските зафати е повеќе од видлив денес и многумина веруваат дека тоа всушност го уништило нејсзиното убаво лице.

 

Коронавирус