петок, 29. јули 2022. Вести денес: 44
home Познати

Беше една од најпосакуваните која победила на Евровизија на 23 години – лицето на Хелена Папаризу не старее, еве како изгледа денес (ФОТО)

Беше една од најпосакуваните која победила на Евровизија на 23 години – лицето на Хелена Папаризу не старее, еве како изгледа денес (ФОТО)

Грчката пејачка и победничка на Евровизија во 2005-та година Хелена Папаризу денеска има 39 години и се уште се занимава со музика.

Таа пред точно 16 години победи на евровизиското шоу во Украина со песната „Број еден“ и се прослави речиси низ целиот свет.

Убава Папаризу на 23 годишна возраст стана една од најпосакуваните девојки во Европа, а често го привлекуваше и медиумското внимание со сексапилниот стајлинг во соседна Грција.

Подоцна таа се омажи, а денеска изгледа сосема поразлично, погледнете.

Коронавирус