сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 51
home Познати

Беше бомба, а сега не личи на себе- мајката на Младеновиќ секојдневно рони солзи за нејзината болест, никој не сака да поверува во вистината

Беше бомба, а сега не личи на себе- мајката на Младеновиќ секојдневно рони солзи за нејзината болест, никој не сака да поверува во вистината

Српската пејачка Александра Младеновиќ пред неколку недели буквално ја стресе јавноста откако се појави непрепознатлива во „Амиџи шоу“ кај Огнен Амиџиќ.

Уште од истата вечер таа предизвика илјадници коментари на социјалните мрежи, а тие траат се до денес.

За српските медиуми сега се огласи и сосетката на мајката на пејачката од селото Житораџе каде Александра е родена и израсната.

Таа вели дека родителите на пејачката се загрижени за нивната ќерка.

-Јас сум прва сосетка на родителите на Александра, а кога мајка и ја виде на телевизија се фати за глава. Не знаеше дека тоа е ботокс, пеглање, филтери… што знаеме ние на село за тоа што се прават младите денес. Нејзината мајка со солзи во очите ми зборуваше: „Ја родив права и здрава, убава румена, а види ја сега, отечена цела, како да не е мое дете. Јас не знам што и требаше да се унакази, не смеам ниту да ја прашам, ќе се навреди, ќе ми замери“, раскажува комшиката.

 

View this post on Instagram

 

AMIG SHOW ♥️

A post shared by Aleksandra Mladenovic (@aleksandra_mladenovic_) on

Таа потоа раскажува дека пејачката на нејзината мајка и објаснила дека има здравствени проблеми т.е хормонско пореметување и дека започнала со специјални третмани.

-На почетокот мора вака да изгледа, а потоа ќе се стабилизира нејзиното лице, паметна е она знае што прави, вели изворот за српските медиуми.

Коронавирус