четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 151
home Познати

Беровиќ по 17 години брак со сопругот ќе стане мајка – никој не знае ништо за Ален, а кога ќе дознаете со што се занимава се ќе ви стане јасно

Беровиќ по 17 години брак со сопругот ќе стане мајка – никој не знае ништо за Ален, а кога ќе дознаете со што се занимава се ќе ви стане јасно

На шпекулациите им дојде крајот. Музичката ѕвезда Маја Беровиќ по бројните претпоставки дали е во блажена состојба, одлучила оваа радосна вест да ја сподели со своите фанови.

Како што дознаваме, Маја влегла во шестиот месец од бременоста, а на свет во фебруари ќе донесе момче.

По овој повод се огласи Маја со интересна фотографија и порача:

– Изгледа ќе има повеќе бебиња следната година, наместо вечерва, бидејќи мама Бебовиќ coming soon. Премногу сум среќна и благословена што на свет ќе донесам еден нов живот. Благодарам на сите пријатели, соработници кои во претходните месеци ме чуваа за да можам да бидам професионална во мојата работа. И сега, по феноменталните месеци поминати со вас во ова лудо време, мојот сладок одмор конечно може да почне – изјавила Маја по повод оваа прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial)

Она што е интересно, Маја за првпат после 15 години од својата кариера ќе оди на заслужен одмор, а до тогаш ќе се труди да подготви нови песни за кога ќе се врати на музичката сцена.

Инаку нејзиниот сопруг Ален има сопствена фирма и вработено над 80 луѓе и истата се занимава со меѓународен транспорт на секаков вид на роба.

Коронавирус