недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Познати

БЕЛГРАД ТАГУВА: Во парковите и на терасите се пуштаа цела вечер хитовите на Џеј, од оваа глетка ќе се наежите (ВИДЕО)

БЕЛГРАД ТАГУВА: Во парковите и на терасите се пуштаа цела вечер хитовите на Џеј, од оваа глетка ќе се наежите (ВИДЕО)

Српскиот пејач кој почина вчера на 57 годишна возраст остави голема трага во музичкиот свет во целиот регион.

Неговите хитови и денес се слушаат, а вчера во негова чест се пуштаа песни низ целиот Белград.

Според видеата на социјалните мрежи може да се забележи дека луѓето ги пуштаат неговите хитови во парковите и на терасите.

Во неговите балади речиси уживаа сите за последен пат, погледнете.

Коронавирус