вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 172
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Беквалац поради короната нема скршен денар, па реши да ја рента куќата- кога ќе видите каков замок поседува ќе ви се заврти во умот

Беквалац поради короната нема скршен денар, па реши да ја рента куќата- кога ќе видите каков замок поседува ќе ви се заврти во умот

Српската пејачка Наташа Беквалац како и многумина пејачи во регионот во добата на корона речиси да не заработија ниту денар.

Но, сепак пејачката се одлучи на сосема друг начин да заработи пари.

Имено пејачката се одлучила својата луксузна вила со голем двор и тревник вклучувајќи и базен да го издава за различни прослави и приватни забави.

Својот имот таа го објави на една страница за изнајмување, а покрај тоа пејачката направи и Инстаграм профил за вилата која ја издава.

Според српските медиуми ова е доволен знак дека за пејачката нема зима и дека во време на корона сепак ќе заработува солидни пари од овој нов бизнис.

 

View this post on Instagram

 

22:22 House se nalazi u Čeneju, nadomak Novog Sada. Čitavo imanje prostire se na 3500m2, a sama kuća ima 400m2. Poseduje 3 kupatila, 6 spavaćih soba, dve prostrane dnevne sobe i veliku kuhinju. Kuća je pet friendly, tako da i vaši ljubimci mogu uživati. Kapacitet za spavanje je 16 osoba. Na raspolaganju su vam igralište i kućica za decu, odeljak za roštilj, prelep bazen i plaža napravljena za uživanje. Kuća 22:22 poseduje i 20 parking mesta. Možete je iznajmiti na dan, sa i bez noćenja, vikend ili više dana. Budući da nemamo komšije, možete uživati u vašoj intimi kao i u glasnijoj muzici. 22:22 House se može iznajmljivati za odmor, druženja, proslave i team building. Vaš 22:22 Team❤️ #2222house #kucenadan #vilasabazenom #iznajmljivanjekucenadan #kucanadan #renthouse #airbnb #booking

A post shared by 22:22 House (@22.22house) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 22:22 House (@22.22house) on

Најнови вести