сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 80
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Беа најдобри другарки во серијата „Пријатели“: Погледнете како изгледаат денес (ФОТО)

Беа најдобри другарки во серијата „Пријатели“: Погледнете како изгледаат денес (ФОТО)

Џенифер Анистон и Кортни Кокс десет години глумеа пријателки на телевизиските екрани во „Friends“, но до ден-денес се многу добри пријателки и во реалниот живот.

Кокс не ја пропушти премиерата на „Dumplin“, кој е најновиот филм на Анистон.

Двете актерки позираа заедно, потсетувајќи милиони нивни фанови на популарната серија која им донесе светска слава.

Коронавирус