вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 110
home Познати

Беа другари, беа водителски пар- Маријана Станојковска се збогуваше со Влатко Илиевски (ФОТО)

Беа другари, беа водителски пар- Маријана Станојковска се збогуваше со Влатко Илиевски (ФОТО)

Македонската водителка Маријана Станојковска потресена од веста за смртта на пејачот Влатко Илиевски јавно се збогува од својот колега и пријател.

На својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија со Влатко. Маријана и Влатко долго време беа водителски пар и заедно ја водеа емисијата „Бекстејџ“.

Пејачот пред два дена во 23 часот беше пронајден мртов во својот автомобил, а се уште се истражува причината за смртта.

Коронавирус