недела, 5. декември 2021. Вести денес: 41
home Познати

Барбара Стрејсенд не сака биографски филм додека е жива

Барбара Стрејсенд не сака биографски филм додека е жива

Американската пејачка и глумица Барбара Стрејсенд ја пишува својата автобиографија и сака обожавателите преку неа да ја дознаат вистината за нејзиниот живот. Пејачката, во интервјуто на Марк Малкин, признава и дека ужасно ќе се „вознемири“ доколку се сними филм за неа пред да почине, оти ќе ја изнервираат сите неточности во тоа дело.

– Ќе бидам ужасно вознемирена ако има нешто погрешно кажано, или – чиста лага. Затоа ја напишав и песната „Не ме лажи“ (Don’t Lie to Me). Веројатно и зaгубив многу мои обожаватели, но никогаш не е доцна да се соочиме со вистината, рече Стрејсенд.

Таа натаму признава дека, во своите 79 години, не научила убаво да пишува. Раскажува дека мајка ѝ сакала таа да биде секретарка и ја терала да пишува…

– А, јас само сакав да бидам актерка. И во знак на протест, ги оставив ноктите да ми растат. Тоа пак, ме спречи да го држам пенкалото, па сега почнувам од почеток. Сега се снимам на мојата апликација „Квиквојс“ и потоа го испраќам тоа на некого за да го напише, признава пејачката.

Коронавирус