среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Познати

Барал од адвокатите да му донесат документи за развод: Дарко и Ана се разведуваат во болница

Барал од адвокатите да му донесат документи за развод: Дарко и Ана се разведуваат во болница

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ конечно ќе стават точка на четиригодишниот брак и тоа во болница.

Имено, Дарко се согласил да ги потпише документите за развод, што избегнувал да го направи во последните 11 месеци, а разделувањето на сопружниците наскоро ќе биде и официјално.

Дарко на овој чекор се решил како би ја заштитил поранешната сопруга Ана Севиќ од медиумски притисок, но и поради тоа што сака да ја официјализира својата врска со свршеницата Марина Гагиќ.

Како што се дознава, Дарко во КБЦ Земун наскоро ќе го посетат адвокатите на неговата поранешна сопруга како пејачот би ги потпишал документите за развод.

Qatar 2022