недела, 5. декември 2021. Вести денес: 111
home Познати

Балканската убавица и мерките за заштита: Кристина Димитриевска нема страв од корона (фото)

Балканската убавица и мерките за заштита: Кристина Димитриевска нема страв од корона (фото)

Според новите радикални мерки за заштина од коронавирусот, меѓудругото беше предложено и затворање на теретанте.

Па така, вчерашниот ден беше последен за вежбање во сала, а за сите оние кои практикуваат спортување, тоа од денес најдобро е да го прават дома.

Речиси од секој фитнес центар може да се прочита објава дека затвораат, се до завршување на 14 дена од временската рамка како превентива за заштита и ширење на вирусот.

Балканската мисица Кристина Димитриевска, а наедно и фитнес инструкторка во родното Тетово, вчера не се плашеше да го направи својот тренинг во теретаната (веројатно последен за деновиве оттаму) и оној на клиентите, а објави и видеа на Инстаграм додека вежба на статичниот велосипед.

Веруваме дека секој од нас може да најде начин за апсорција на позтивна енергија и мисли, а вежбањето може да биде и дома, зарем не?!

 

извор: vistina.com.mk

Коронавирус