петок, 30. септември 2022. Вести денес: 71
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Познати

Балашевиќ по инфарктот пред публиката во Загреб: „Не е готово додека дебелиот не отпее што има“

Балашевиќ по инфарктот пред публиката во Загреб: „Не е готово додека дебелиот не отпее што има“

Српскиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ синоќа го одржа својот концерт во Загреб, втор по преживеаниот инфаркт.

Хрватските медиуми пренесуваат дека атмосферата била одлична. Концертот Балашевиќ го отворил со песната Словенска, а имал и порака за публиката.

-Па каде сте вие? Имав некоја ситуација, како што би рекле Американците, и тоа беше за мене изненадување, морав да ги смислам оние „последни зборови“, Малку ме изненади, не очекував, јас сум мајстор за импровизации и гледав во сите тие луѓе во бело и размислував што да кажам и знаев „Добро вечер Загреб“. Не е готово, додека дебелиот не отпее што има, и се обрати Балашевиќ на публиката која го поздрави со овации.

Најнови вести

Коронавирус