петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 158
home Познати

Бакшиш колку годишна плата, колку пари зема Александра Младеновиќ на свадбата на Вељко и Богдана

Бакшиш колку годишна плата, колку пари зема Александра Младеновиќ на свадбата на Вељко и Богдана

За време на свадбата на Вељко и Богдана пееше и младата пејачка Александра Младеновиќ, која „собра“ убедливо најголем бакшиш, а парите не можеше да ги додржи во рацете.

Таа е позната по својот раскошен глас, како и способноста да го „погоди“ репертоарот и сите да ги понесе атмосферата. Секако, тоа многу им се допадна на гостите, кои воопшто не штедеа пари.

На крајот на настапот, таа во рацете имаше завидно купче пари, од кое наѕираа банкноти од 100 и 500 евра. Според проценките на српските медиуми, во даден момент таа во раце држела просечна српска годишна плата, а успеа да ја изработи само за неколку часа.

Коронавирус