петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Бајка за принцези oд рози во воздух! Јована и Жељко под ведро небо го прославија 4-от роденден на близначките (ФОТО)

Бајка за принцези oд рози во воздух! Јована и Жељко под ведро небо го прославија 4-от роденден на близначките (ФОТО)

Во семејството на Јована Јоксимовиќ и Жељко Јоксимовиќ, самиот почеток на октомври секогаш ќе биде резервиран за прослави, бидејќи тогаш се родија нивните ќерки, близначките Ана и Срна.

За нивниот 4ти роденден, мама и тато, исто како и претходните години, направија вистинска бајка под отворено небо.

Розово -бели рози беа дел од прекрасната декорација што Јована ја сподели на својот Инстаграм, додека се беше подготвено за децата да уживаат и да се забавуваат.

Јована претходно зборуваше за нејзините наследници Ана и Срна, и иако се близнаци, таа истакна дека се многу различни и личат на неа.

– Тие се вистински девојки, но и тотално различни, а јас сум фасцинирана од нивната способност да изберат гардероба која совршено одговара на нивните ликови. И нема ништо од Жељко кај нив, само од мајка им, па се надевам дека нема да го прочита овој дел од интервјуто, за да избегнеме расправија. Се шегувам, се разбира, тие имаа по нешто од нас – рече тогаш Јована.

Коронавирус