сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Познати

Бабата на Адријана Лима има 103 години и изгледа феноменално! ФОТО

Бабата на Адријана Лима има 103 години и изгледа феноменално! ФОТО

Светскиот топ-модел и најдолговечниот ангел на „Викторијас сикрет“, Адријана Лима, со новиот пост на Инстаграм покажа дека имала од кого да ја наследи виталноста и убавината.

Убавата Бразилка објави фотографија од нејзината баба Јулија, која вчера го прослави својот 103 роденден и која изгледа исклучително за нејзините години. Адријана им се пожалила на своите придружници дека не ја видела долго време и дека многу ѝ недостасува, како што вели, љубовта на нејзиниот живот.

– Поради коронавирусот не можам да се вратам во Бразил една година за да ја видам љубовта на мојот живот – баба ми Јулија. Таа во април ќе наполни 103 години. Ми недостасува. Пренесете пораки со љубов на мојата баба – истакна Лима.

ЕУРО 2020

Македонија