понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 18
home Познати

Ава Карабатиќ се огласи по шпекулациите дека имала афера со сопругот на Анѓелка

Ава Карабатиќ се огласи по шпекулациите дека имала афера со сопругот на Анѓелка

После веста дека актерката Анѓелка Прпиќ и нејзиниот сопруг Дарио се разведуваат по девет години брак, српските медиуми пишуваат дека за тоа е виновна старлетата Ава Карабатиќ, која сега се огласи по ваквите приказни.

-Да, тоа е вистина. Тоа беше додека бев во врска, поточно во 2017 година, кратко рече Ава Карабатиќ за „Блиц.рс“ .

Ниту Анѓелка ниту Дарио не се огласиле за ова.

За потсетување, Анѓелка и Дарио се во брак девет години и го имаат синот, Јакша.

Како што веќе пишуваше „Блиц“, актерката и угостителот одлучија дека наследникот ќе биде со неа седум дена, а потоа седум со него. Таа продолжи да живее на имот што заедно го купиле, а тој остана во станот во Звездара.

 

Коронавирус