четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 195
home Познати

Атрактивна бринета: Мајката на Александра Пријовиќ исто така е пејачка – еве како изгледа (ФОТО)

Атрактивна бринета: Мајката на Александра Пријовиќ исто така е пејачка – еве како изгледа (ФОТО)

Пејачката на Александра Пријовиќ талентот за пеење го наследила од својата мајка Борка Михајловиќ.

Борка долги години се занимаваше со пеење низ локали, се додека нејзината ќерка не почна да се натпреварува во „Ѕвездите на Гранд“.

Пријовиќ тогаш реши да ја прослави и својата мајка, па ја донесе во „Гранд“.

Борка сега е пејачка на продукцијата, издаде неколку песни и гостуваше во емисии. Многумина велеат дека не само талентот, туку и убавината Александра ја наследила од мама.

Еве како Борка пее и изгледа:

Коронавирус