сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 76
home Познати

Атиџе и остави подарок: Холивудската актерка и одговори, „Половина за мене, половина за нив“ (ФОТО)

Атиџе и остави подарок: Холивудската актерка и одговори, „Половина за мене, половина за нив“ (ФОТО)

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на својот Инстаграм на кој ја следат преку два милиони луѓе од цел свет се пофали дека добила подарок од Атиџе.

-Изненадување. Директно од изворот. Атиџе ми остави тегла. Ветив „Половина за мене, половина за нив“. Во случајот кои се тие „нив“? Најслаткиот подарок и најчистата приказна. Ако сѐ уште не сте го гледале „Медена земја“, одете! – напиша таа под фотографијата со подарокот.

Уште пред доделувањето на Оскарите, Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер ги напиша впечатоците за документарниот филм „Медена земја“. Актерката беше воодушевена од филмот.

Коронавирус