недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 56
home Познати

Ар Кели уапсен за детска порнографија

Ар Кели уапсен за детска порнографија

Американскиот пејач АР. Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа.

Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи. Неговиот адвокат го потврдил апсењето на 52-годишниот пејач.

Ова е негово второ апсење за слични дела.