вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

Антониа Гиговска во најпровокативно издание досега, градите во преден план (ФОТО)

Антониа Гиговска во најпровокативно издание досега, градите во преден план (ФОТО)

Со црн тул и голи гради под него, пејачката Антониа Гиговска најави дека ќе пее во Охрид. По новата песна и спот „Магла“ кои неодамна ги промовираше сега таа ќе има настапи во Охрид и Штип.

Гиговска објави фотка и напиша: „Утре Охрид гори, се гледаме во 22 часот во Лихнидос“.

Инаку „Магла“ е насловот на најновата песна на Антониа Гиговска, дел од студискиот материјал што треба да биде комплетиран до крајот на годинава.

Песната во која Антониа верува е со потпис на Лазар Цветковски, чии се музиката и аранжманот, додека текстот е на Тајзи. Се работи за модерна тема, која има потенцијал за кратко време да го носи предзнакот – летен хит.

Видеото, пак, во кое Антониа се претставува во едно сосема поинакво светло, е работено под режисерската палка на Даниел Јовевски. „Магла“ е дел од албумот „2001“, кој ќе содржи 12 песни, меѓу кои некои веќе пуштени во етерот, но и некои комплетно нови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

– Задоволна сум од тоа како излезе песната, иако е направена спонтано и буквално во еден здив. А дека е „љубов на прв поглед“, доволно зборува тоа што е отпеана и спакувана од прва. Се надевам дека и публиката ќе го почувствува она што и јас, и навистина можам слободно да кажам дека ова е можеби една од песните на која најмногу и верувам – вели Антониа.

Коронавирус