понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 135
home Познати

Анета Молика ретко ја покажува ќерката, еве колку порасна нејзината Моника (ФОТО)

Анета Молика ретко ја покажува ќерката, еве колку порасна нејзината Моника (ФОТО)

Фолк пејачката Анета Мицевска е горда мајка на 16 годишната ќерка Моника, која не толку често ја експонира во јавноста.

Гордоста на мама Анета и тато Џими израсна во вистинска убавица, која се повеќе наликува на својата позната мајка.

Младата Моника има талент за пеење, но не сака да биде пејачка, а нејзината баба во едно неодамнешно интервју изјави дека наследничката на Анета учи стоматологија и сака тоа да биде нејзина идна професија.

Ова лето мајката и ќерката си дадоа повеќе време за себе.

-Воопшто не ми е лесно. Но, за секоја една работа мора да постои жртва. Во нашиот случај тоа е нашата ќерка Моника. За среќа тука се моите родители, кои се грижат за неа исто како што би се грижела и јас. Многу ми недостасува бидејќи постојано сме на пат. Но, сите имаат разбирање за нашата работа“ изјави пејачката во едно интервју.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија