петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми.

Според нив, на Анџелина ѝ била понудена улогата затоа што, исто како и Селин, е анорексична. Џоли ја одбила понудата велејќи дека во моментот е многу зафатена.

Според извор близок до Селин, таа ja сметала Анџелина за пријателка и е многу разочарана што ја одбила улогата.

Коронавирус