петок, 14. август 2020. Вести денес: 8
home Познати

Анџелина Џоли и Бред Пит во подобрени односи поради децата

Анџелина Џоли и Бред Пит во подобрени односи поради децата

По разводот што официјално заврши лани, и по бурниот период претходно, Анџелина Џоли и Бред Пит, се чини, повторно се во добри односи.

Како што пренесува „Ентертејнмент викли“, извор близок до поранешниот пар, вели дека Бред сѐ почесто престојува во домот на Џоли, но сето тоа е поради децата.

– Тие дури и избраа да живеат блиску еден до друг поради децата. Претходно, тие буквално не можеа да зборуваат еден со друг. Тоа беше тежок период и сето тоа го направи и разводот и договорот околу старателството врз децата уште поголем предизвик, коментира анонимниот пријател.

Тој натаму вели дека на Бред и Анџелина сега им е битно – нивните деца да бидат здрави и среќни и да имаат поддршка од двајцата родители.

 Беа потребни години за да се надминат разликите и тие конечно се на местото каде што може да градат здрав соживот, како родители, додава неименуваниот пријател.

Бред и Анџелина заедно имаат шест деца. 

Коронавирус